Паркирано возило почнало да се движи и тешко го повреди возачот

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во каменолом на регионалниот пат Скопје – ХЕЦ Козјак, во близина на с.Јаболце, општина Сопиште, товарно возило ивеко карго, со скопски регистарски ознаки, кое претходно било паркирано, се придвижило и удрило во возачот З.С.(50) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил З.С., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза" во Скопје. Увид бил извршен од екипа на СВР Скопје.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе