Паднал со мопед и тешко се повредил

На регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача, М.Б. (45) од Охрид, управувајќи мопед „кивеј" паднал на коловозот.

Во незгодата, возачот на мопедот добил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе