Оштетени гуми и ретровизори на пет автомобили во Куманово

Кумановец пријавил во полицијата дека на една улица биле оштетени гуми и ретровизори на пет автомобили кои биле паркирани на улица.

Вчера во 00:20 часот во СВР Куманово Д.М.(38) пријавил дека на улицата „Средорек" во Куманово биле оштетени гуми и ретровизори на пет патнички моторни возила кои биле паркирани на улицата, информираше полицијата.

СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе