Од струен удар почина девојка од Кумановско – излегла од базен и зела мобилен

Млада кумановка почина за време на приватна забава во угостителски објект.

Според полицијата, станува збор за 22-годишна девојка со иницијали Љ.С. од Кумановско.
 
„Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека Љ.С. за време на приватна забава, откако излегла од базен, го зела телефонот, кој бил приклучен на полнач, по што паднала на земја, а во објектот снемало електрична енергија“, соопшти МВР.
 
Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе