Нуркачи го пронајдоа телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро

Пронајдено е телото на 14-годишното момче кое вчера се удави во Беровско Езеро, потврди портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова и информираше дека нуркачите го извадиле телото на момчето од Беровско Езеро утрово во 8:50 часот.

Телото, како што додаде портпаролката, е предадено на обдукција во судска медицина во Скопје.

 

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе