Нападнати полицајци во Скопје

„Денес во 00.30 часот на ул.„Народни херои" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.Ц.(43) од Скопје, бидејќи при интервенција по претходна поплака, тој физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

„Вчера во 21.45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.М.(48) од Скопје, бидејќи при сообраќајна контрола на патничко возило „киа", со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(42) од Скопје, во кое сопатник бил Д.М., истиот физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе