ВО ВОДИТЕ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Најдено тело на 61-годишен маж

Тело на маж било најдено вчера во водите на Охридското езеро. По идентификацијата е утврдено дека се работи за Д.А. (61) од Охрид.

 

Според ПС Охрид било пријавено дека во водите на Охридското езеро, на околу пет до шест метри од брегот на езерото,  на местото викано „Сараиште“, било пронајдено удавено непознато машко лице. Во 18.40 часот, од страна на нуркачка екипа, телото е извадено од водата. Увид на местото на настанот извршиле jавен обвинител и екипа од СВР Охрид. По наредба на jавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција. 

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе