На фудбалско игралиште метална врата паднала врз малолетно дете

Во полициската станица Аеродром, вчера во 19 часот Р. Ж. (65) од Скопје пријавила дека на 28 јунин околу 20,30 часот на фудбалското игралиште на улица „Бојмија“ на нејзиниот малолетен внук паднала метална врата.

Малолетникот бил пренесен на Детска хирургија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се работи на расчистување на случајот.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе