На Бит-пазар приведени двајца скопјани вооружени со пиштол и нож

Кај нив биле пронајдени сигнален пиштол и ножеви.

Фото: Пиксабеј

Вчера во 14:30 часот на подрачјето на Бит-пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода И.С. (22) и Н.П. (27), двајцата од Скопје, затоа што кај И.С. бил пронајден сигнален пиштол, една рамка за пиштолот без муниција и еден нож, а кај Н.П. бил пронајден нож.

По документирањето на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе