На Бит-пазар приведени двајца скопјани вооружени со пиштол и нож

Кај нив биле пронајдени сигнален пиштол и ножеви.

Фото: Пиксабеј

Вчера во 14:30 часот на подрачјето на Бит-пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода И.С. (22) и Н.П. (27), двајцата од Скопје, затоа што кај И.С. бил пронајден сигнален пиштол, една рамка за пиштолот без муниција и еден нож, а кај Н.П. бил пронајден нож.

По документирањето на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе