Мртов маж со прострелна рана во главата пронајден во Маџари

Маж на 34 години утрово бил пронајден мртов со прострелна рана во главата. Телото било пронајдено во скопската населба Маџари, под трибините на стадионот „Борис Трајковски“.

Лицето е идентификувано, а смртта ја констатирал доктор од итната медицинска помош.

Покрај телото бил пронајден пиштол, па се претпоставува дека се работи за самоубиство.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе