Мотоциклист повреден во сообраќајка на „Рузвелтова“

Во сообраќајка што се случила утрово околу 09.50 часот на ул. „Рузвелтова" во Скопје, според првичните информации, со повреди се здобил мотоциклист, кој бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември" за укажување лекарска помош. На местото на сообраќајката се врши увид. 

Во МВР било пријавено дека на ул. „Рузвелтова" се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто" со скопски регистарски ознаки и мотоцикл со скопски регистарски ознаки.

Со повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември" за укажување лекарска помош.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе