Момче осомничено за обљуба врз малолетничка

Полицијата вчера го лишила од слобода С.И. (21) од село Василево, струмичко. Тој е осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка од Радовиш.

Според соопштението на СВР Струмица, лицето било задржано во Полициската станица во Струмица, а за настанот бил запознаен и јавен обвинител од ОЈО Струмица.

Во текот на денешниот ден осомничениот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основниот суд во Струмица.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе