Момче нападнато од свои соученици во скопски Чаир

Ученик во основно училиште во Скопје било нападнато од свои соученици, информира МВР.

„Вчера во 12:30 часот во полициската станица Чаир, 42-годишниот Е.А.од Скопје пријавил дека на 14.02.2020 неговиот малолетен син, ученик во основното училиште „Живко Брајковски“, по завршување на часовите, во близина на училиштето, физички бил нападнат од двајца негови соученици. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот “, соопшти полицијата. 

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе