Момче нападнато од свои соученици во скопски Чаир

Ученик во основно училиште во Скопје било нападнато од свои соученици, информира МВР.

„Вчера во 12:30 часот во полициската станица Чаир, 42-годишниот Е.А.од Скопје пријавил дека на 14.02.2020 неговиот малолетен син, ученик во основното училиште „Живко Брајковски“, по завршување на часовите, во близина на училиштето, физички бил нападнат од двајца негови соученици. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот “, соопшти полицијата. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе