Маж тепал жена во Беловиште

Вчера во 11:45 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар лишен од слобода е Ќ. С. (60) од с.Беловиште, гостиварско затоа што околу 11:00 часот во семејната куќа во с.Беловиште физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе