Маж од Јурумлери нападнат и ограбен во Скопје

Вчера во 15:30 часот во полициската станица Бит Пазар, А.Б.(38) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека околу 14:30 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје неколку лица со употреба на сила и закана со остар предмет му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе