Маж ја запалил влезната врата од куќата во која биле неговата снаа и три деца

Кривична пријава против М.В. од с.Јосифово, поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност".

На 27.04.2022, пријавениот со употреба на запалива течност предизвикал пожар на влезната врата од семејната куќа, во која во моментот била неговата снаа со нејзините три малолетни деца. Пожарот го изгаснала сопругата на пријавениот.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе