Марихуана најдена во куќа во Скопје

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје синоќа, околу 19 часот, го лишиле од слобода З.Ј.(42) од Скопје. Како што информира МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Четирисет и двегодишниот З.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе