Малолетник со остар предмет повредил ученик во Гостивар

Кривична пријава против малолетник од село Горна Бањица, гостиварско, поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство".

На 07.04.2022 пред средно училиште во Гостивар, по претходна расправија и меѓусебна нетрпеливост, со остар предмет нападнал ученик и му нанел повреда на раката.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе