Малолетник прободен со нож во парк во Драчево

Момче на возраст од 17 години е прободено со остар предмет во парк во Драчево. Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот со малолетникот. 

„Синоќа во 01.15 часот С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека завчера околу 23.40 часот во парк во населбата Драчево, неговиот 17-годишен внук бил физички нападнат од две лица, од кои едното од нив употребило остар предмет, нанесувајќи му убодна рана во пределот на ногата“, велат од МВР.

 

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе