Mалолетник од Студеничани се обидел да силува малолетничка

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 14:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека малолетник од село Црн Врв, општина Студеничани, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка, но не успеал во намерата.

Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе