Малолетник нападнат од родителите на неговиот другар поради расправија

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, М.Т.(36) од Скопје пријавила дека на 16.07.2022 околу 19.30 часот на подрачјето на Аеродром, нејзиниот малолетен син, бил нападнат.

Тој по претходна расправија со неговиот малолетен другар, бил физички нападнат од Б.А. и Е.А., родители на другарот.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе