Малолетничка нападната од нејзин соученик во скопско училиште

Татко на малоетничка вчера пријавил дека неговата ќерка била нападната од нејзин соученик во скопско училиште.

Вчера во 09.55 часот во СВР Скопје, Д.И.(49) од Скопје пријавил дека на 05.10.2022 околу 16.00 часот во ходникот во средно училиште на подрачјето на Гази Баба, неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзин соученик.

Се работи на расчистување на случајот.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе