Ловџија уби ловџија

Ловџија застрелал друг ловџија при лов во атарот на село Габреш, а самиот ја повикал полицијата, соопшти денеска СВР Куманово. Итната медицинска помош констатирала смрт.

„Утрово во 08 часот во СВР Куманово педесет и деветгодишниот И.С. од Куманово пријавил дека во село Габреш во месноста Островица, пукајќи во лов го застрелал Ч.Р.(67) од село Лопате. Од страна на Брза помош е констатирано дека лицето починало, а увидот е сè уште во тек“, информираа денеска од СВР Куманово.

Од полицијата најавија повеќе информации за случајот по завршување на увидот.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе