Кумановци приведени за марихуана

Кумановската полиција во два одделни случаи уапси двајца кумановци кај кои била пронајдена марихуана, соопштија од СВР Куманово. По целосното документирање на случаите против двајцата кумановци ќе следува соодветна пријава.

Денеска во 01:00 часот на улицата „Никола Тесла" во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.М. (26) од Куманово, затоа што кај него била пронајдена марихуана. Ноќва во 02:45 часот на улицата „Михајло Пупин" во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А. (24) од Куманово затоа што кај него била пронајдена марихуана, соопшти полицијата.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе