Кривична за жител на Велешта за предизвикување општа опасност

Кривична пријава против Р.В.(58) од с.Велешта, струшко, поднесе ОВР Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност".

На 27.03.2022 на регионалниот пат Струга-Дебар, на место викано „Суво поле", пријавениот додека ја чистел својата нива, запалил суви лисја и огнот зафатил сува трева, стрништа и нискостеблеста шума околу 4.000 м² и дел од лозје сопственост на М.К. од Вевчани.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе