Крадец фатен на дело во Мала Речица

Полициски службеници од СВР Тетово утрово во 2.50 часот во тетовското село Мала Речица го лишиле од слобода А.Г.(32) од Албанија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Како што информира МВР, тој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба" од куќа во село Мала Речица, сопственост на А.Д.(33) од истото село.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе