Кавадарчанец ја тепал и повредил поранешната сопруга

Кавадарчанец ја тепал поранешната сопруга, а таа поради повредите побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, а за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

 Повеќе детали за настанот не се соопштуваат, а полицијата постапува по дадената пријава. 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе