Камион со македонски таблички се преврте во Хрватска, повреден е возачот

На автопатот А3 Брегана-Загреб-Липовац денеска околу 17 часот се преврте камион со македонски регистарски таблички, а во несреќата повреден е возачот, пишуваат хрватските медиуми.

Фото: 24часа.хр

Камионот имал платформа за транспорт на возила, а при несреќата испаднале неколку од автомобилите.

Автопатот бил блокиран, а сообраќајот бил пренасочуван по околните патни правци.

Легенда под Главна слика

Фото: 24часа.хр

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе