Kaj кичевчанец пронајден хероин

Вчера на ул.„Живко Туфекџиоски" во Кичево, полициски службеници од полициска станица Кичево го лишиле од слобода Д.К.(40) од Кичево, затоа што при преглед кај него бил пронајден хероин. 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе