Пожар во скопската населба Циглана

Изгореа 11 куќи, но за среќа нема повредени лица

Единаесет куќи изгореле во пожар кој синоќа по полноќ пламнал во скопската населба Циглана, но за среќа немало повредени граѓани.

Како што информираа од полицијата, пожарот пламнал околу 2 часот по полноќ и ги зафатил трошните куќи во ромската населба. Освен материјалната штета, нема повредени граѓани. Пожарникарите веднаш пристигнале на местото и заедно со жителите се справувале со огнената стихија се до 5 часот утрото кога пожарот бил локализира.

Полицијата ги утврдува причините за пожарот.

 

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе