Издржал речиси 5 години казна затвор па избегал, полицијата го најде

Полицијата утрово еден час по полноќ го пронајде 29-годишниот Љ.П. од Куманово кој бил осуден на 7 години затвор, а имал да доиздржи уште нешто повеќе од две години од казната.

Од МВР информираа дека тој бил осуден на седум години казна затвор за сторено кривично дело „разбојништво" по член 237 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од две години и три месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К'шање за доиздржување на казната.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе