Се чекаат официјални податоци од МВР

Искршени автомобили од сообраќајка на „Водњанска“ во Скопје (ФОТО)

Тешка сообраќајна насреќа синоќа се случила на „Водњанска" во Скопје. За сега нема информации за повредени или жртви, а се чекаат официјални информации од МВР. 

 

На фотографиите од тешката сообраќајка се гледаат искршени автомобили кои се на различни страни од булеварот, а коментарите на очевидци на социјалните мрежи едно од возилата се движело со голема брзина. 

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе