Исчезната жена најдена мртва

Во Полициската станица Кочани вчера е пријавено дека на место викано „Банско“, кочанско, на брегот на реката Киселина е пронајдена почината В.А.(82) од с.Тркање. Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Кочани.

„За жената на 06.08.2022 во Полициска станица Кочани било пријавено дека се оддалечила од домот", информира МВР.

МВР информира дека по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

 

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе