Граѓанин на Катар пријавил инцидент со неговиот син, а потоа го нападнал претседателот на клубот

Синоќа Ј.Х.Џ.Х.А.Т.(43) од Катар пријавил дека додека неговиот малолетен син тренирал фудбал на игралиште во Скопје, бил турнат од страна на тренерот М.К..  Полицијата против М.К. поднела соодветен поднесок.

Ѓ. Х. (46), претседател на клубот, пријавил дека по завршување на фудбалскиот тренинг, на излез од игралиштето, бил физички нападнат од Ј.Х.Џ.Х.А.Т.. Полицијата извршила увид по што бил известен и јавен обвинител. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе