Гостиварец со четирицикл прегазил 83-годишна жена

Гостиварец со четирицикл прегазил сограѓанка, по што таа со тешки повреди била пренесена во болница. По овластување од Јавен обвинител, увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Гостивар.

„На 10.08.2020 во 21.00 часот на ул.„Илинденска" во Гостивар, четирицикл „линај", со гостиварски регистарски ознаки, управуван од М.М.(34) од Гостивар удрил во пешак А.С.(83) од Гостивар, која се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар во Гостивар, каде била пренесена за укажување на лекарска помош", велат од полиција.

И покрај сета надеж што се роди со објавите за докажана ефикасност на неколку кандидати за вакцини за ковид-19, има долг пат пред нас што треба да се изоди за да се дојде до универзална и лесно достапна „вакцина за луѓето“. 

повеќе

Самиот Никос Коѕијас не го почитува договорот што го потпиша со Заев и Димитров. Ќе реагира ли македонското МНР на терминологијата во неговата колумна, како што вети дека секогаш ќе реагира кога се крши Договорот од Преспа? Треба. Ама не е за верување.

повеќе

За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе го известуваат Брисел.

повеќе