Хроника

Гостиварец пронајден мртов во својот дом, има повреди на главата

Осумдесет и три годишниот К.С. пронајден е мртов во својот дом, а полицијата ја алармирал неговиот внук. Случајот се истражува.

Како што соопшти МВР, случајот денеска во 15.15 часот го пријавил М.С.(32) од Гостивар внук на починатиот. На главата на полинатиот се видливи повреди..

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е дадено на обдукција.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе