Гостиварец приведен за издржување на казна затвор

Полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, денеска го привеле 45-годишниот гостиварец С.А. за издржување затворска казна.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната, соопшти МВР.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе