Гостиварец приведен за издржување на казна затвор

Полициски службеници од СВР Тетово, со судска наредба, денеска го привеле 45-годишниот гостиварец С.А. за издржување затворска казна.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната, соопшти МВР.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе