Го фатиле при сексуален однос во хотел со малолетничка, скопјанец приведен

Момче од Скопје било фатено при сексуален однос со малолетно девојче во хотел во Скопје. Д.К. е приведен во Полициската станица Центар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„На 27.11.2020 во 20:46 часот во една од собите во хотел во Центар, Скопје полициски службеници го затекле Д.К. (28) од Скопје при полов однос со малолетно лице“, се вели во билтенот на МВР.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе