Французин се степал со двајца будинарчани пред кафеана во Берово

Лице од Франција со стаклен предмет го удрило Т.П. од с. Будинарци.

Фото: Пиксабеј

Ноќва околу 3:45 часот било пријавено дека пред угостителски објект во Берово по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Т.Р. од Франција од една страна и Д.Т. (28) и Т.П. (33), двајцата од с. Будинарци.

Според пријавеното, Т.Р. го удрил Т.П. со стаклен предмет. 

Се работи на расчистување на случајот. 

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе