Фатено момче барано со потерница за разбојништво

Во скопската населба Топанско поле денеска во 12.00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.А.(26) од Скопје.

Од МВР денеска информриаа дека тој бил баран со централна потерница по наредба на Основно јавно обвинителство Скопје, а му била определена мерка притвор за сторено кривично дело „разбојништво" по член 237 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Бит Пазар за понатамошна постапка.

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе