Едно лице загина во судир на автомобил и камион

Возач на автомобил загина утрово во сообраќајна несреќа што се случила на патот Кичево - Гостивар, а неговата сопатичка е тешко повредена. 

Фото: Архива

СВР Охрид соопшти дека несреќата се случила утрово во 6.35 часот кај „Тајмишка раскрсница" меѓу товарно возило „ман", со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(56) од Гостивар и патничко возило „хјундаи", со скопски регистарски ознаки.

„На местото на несреќата починал возачот на автомобилот, смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош од Кичево и се работи на утврдување на идентитетот на лицето. Со тешки телесни повреди се здобила Р.К.(42) од Скопје, сопатничка во истото возило, констатирани во Ургентниот центар во Скопје“, пишува во информацијата.

Увид извршиле јавен обвинител и полициски екипи.

Легенда под Главна слика

Фото: Архива

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе