Единицата за интервентна полиција приведе дилери во Скопје, пронајдена дрога

Во угостителски објект во Карпош полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, денеска во 02.15 часот го лишиле од слобода Т.В.(19) од с. Пирава, валандовско, а во 03.40 часот и Б.Т.(24) од Скопје затоа што кај нив е пронајдена марихуана.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„На 5 март 2022 во 00.15 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода С.Б.(20) од Скопје затоа што кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираа од МВР.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе