Дилер на дрога баран по потерница приведен во Скопје

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје утрово во 10.00 часот на улица „Иљо војвода“ во Скопје, го лишиле од слобода Т.Г.(50) од Скопје по кого била распишана централна потерница.

Централната потерница била распишана по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.
Лицето ќе биде предадено во казнено-поправна установа за издржување на казната.   

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе