Дете тешко се повредило откако со електричен тротинет удрило во паркиран автомобил

На улицата „Раде Иваноски" во Прилеп, малолетник управувајќи електричен тротинет, удрил во паркирано ауди на 24.05.2022 во 14.27.

„Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатираnи во Градска болница Прилеп", информираат од полицијата.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе