Четири лица, меѓу кои и малолетник фатени со марихуана на „Три круши“ во Драчево

Четири лица, меѓу кои и еден малолетник се приведени вчера во село Драчево. Полицијата ги затекнала на местото викано „Три круши" и кај нив била најдена марихуана.

„Вчера во 20.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје во с.Драчево, на место викано „Три круши", ги лишиле од слобода Д.Г.(37), О.С.(24), Н.Ѓ.(21) и 17 годишник, сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана", велат од МВР.

 

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе