Бик уби човек во Гостивар

При истовар од камионка приколка на сточниот пазар во Гостивар, бик со главата го нападнал и удрил својот сопственик нанесувајќи му смртни повреди.

Фото: Архива

СВР Тетово соопшти дека  при истоварање од камион, бикот со главата го удрил неговиот 82-годишен сопственик Љ.С.од гостиварското село Врбен.

„Сопственикот се обидувал да го наведе животното да се симне од камионската приколка, но во еден момент тоа со главата удрило во телото на Љ.С. и му нанело тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад", каде веднаш бил пренесен за укажување лекарска помош.
Набргу тој им подлегнал на повредите“, соопшти тетовската полиција.

Легенда под Главна слика

Фото: Архива

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе