Поднесена кривична пријава

Албански државјанин со нож нападнал гостиварец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.П.(49) од Р.Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница''.

„На 30.08.2020 на ул.„ЈНА" во Гостивар, пријавениот го навредувал Љ.М.(50) од с.Здуње, гостиварско, а се обидел да го повреди со нож“, информираат од МВР.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе